Fecske csoport

Zentainé Szijjártó Zita

Dadus néni         Kerék Bettina

Pedagógiai asszisztens    Köteles Margit

„A gyereknevelés és tanítás során az a legfontosabb, hogy egy gyerek mindig tudja, akkor is szeretik őt, ha nem tökéletes, és hogy ezen képes javítani. Ez olyan bizalom a felnőtt részéről, amit minden korú gyerek megérez. Hogy hisznek benne. Tévedhet és hibázhat. Nem kell tökéletesnek lennie. A világ sem az.” - Tari Annamária

A Fecske csoport az „A” épület emeletén található.  Fecskefiókáink tágas, napfényes, esztétikusan berendezett és díszített csoportszobában élik a mindennapok örömeit és olykor bánatát.  A mindennapi életünk része a testmozgás, melynek kielégítésére az udvari életen kívül a remekül felszerelt tornatermünk ad helyet, amit rendszeresen, akár napi szinten igénybe veszünk. Gyermekeinket leginkább az önmaguk általi tapasztalatszerzésre bíztatjuk, melynek megvalósulását játékos tevékenységekbe ágyazottan - az egyéni sajátosságait figyelembe véve- biztosítjuk. Hisszük és valljuk, hogy a gyermek a játékban tud önmaga lenni, ott teljesedik ki, ott fejezi ki érzelmeit ösztönösen és igazán. A játék folyamán tanul, fejlődik. Mi „csak”  hozzáteszünk azt a  pluszt, hogy ebben segítsük őket, ötlettel, tapasztalni valóval, új ismeretekkel, eszközzel, mesével, verssel, énekkel, zenével.